3i1 Optisk Power Meter Visuelle Fejl Locator netværkskabel Test af optiske fibre tester 1mw med 5 km Visuelle Fejl Locator thumb
3i1 Optisk Power Meter Visuelle Fejl Locator netværkskabel Test af optiske fibre tester 1mw med 5 km Visuelle Fejl Locator thumb
3i1 Optisk Power Meter Visuelle Fejl Locator netværkskabel Test af optiske fibre tester 1mw med 5 km Visuelle Fejl Locator thumb
3i1 Optisk Power Meter Visuelle Fejl Locator netværkskabel Test af optiske fibre tester 1mw med 5 km Visuelle Fejl Locator thumb
3i1 Optisk Power Meter Visuelle Fejl Locator netværkskabel Test af optiske fibre tester 1mw med 5 km Visuelle Fejl Locator thumb
3i1 Optisk Power Meter Visuelle Fejl Locator netværkskabel Test af optiske fibre tester 1mw med 5 km Visuelle Fejl Locator thumb

3i1 Optisk Power Meter Visuelle Fejl Locator netværkskabel Test af optiske fibre tester 1mw med 5 km Visuelle Fejl Locator

kr156.07

Status:På lager
+
Læg i kurv Skriv på ønskelisten

Funktioner:

1. Kabel-test funktion

Metode: tryk Længe på ENHEDEN nede i 3 sekunder for at åbne RJ45 test-mode, og tryk derefter på for at lukke RJ45 test mode

2. Høj kvalitet importeret laser hoved

Trænger længere ind, længere liv.

3 nye LED-belysning funktioner for mørke arbejdsmiljø

4. Kan vælg 6 slags bølgelængde: 850nm.1300nm.1310nm.1490nm.1550nm.1625nm.

Understøtter tre typer af interface: FCinterface .SC interface, ST interface

5. Udgående vedligeholdelse kun én maskine

Funktion opgradering 3 i 1

Optisk Power Meter + Visuelle Fejl Locator + Netværkskabel Test

6.DIY-selv-kalibrering

I henhold til den faktiske test skal self-test-parametre

På samme tid trykke på λ + REF. + ENHED-knappen, skal du indtaste bruger-mode, displayet viser bogstavet "CAL"

Tryk på "REF" og "ENHED" nøgler på samme tid til at genoprette power meter til den oprindelige fabrikstilstand

Knap ENHED, reducere 0.05 dB

Tryk på power-knappen.Spar

Tryk på REF + ENHED: gendannelse af fabriksindstillinger

Tryk på tasten λ til at skifte bølgelængde

Tryk på REF, øge 0.05 dB

Sæt den aktuelle test resultatet som en reference værdi, gøre i forhold effektmåling, vil displayet vise den indstillede DBM

Specifikationer:

Bølgelængde: 800-1700

Stik: FC/SC/ST

Detektor type: InGaAs

Måleområde: fra -70 til +3

Usikkerhed: ± 5%

Standard Bølgelængde (nm): 850 nm, 1310 nm, 1490 nm 1550 nm, 1625 nm,

Display opløsning: lineær vise, 0.1% logaritmisk display: 0.01 dBm

Red arbejder bølgelængde: 650nm

Red power: > 5mW

Driftstemperatur: -10 ~ +60 ℃

Opbevaringstemperatur: -25 ~ +70 ℃

Automatisk lukning, tid: 10min

Batteri kontinuerlig arbejdstid (h): ≥48

Produkt Størrelse: 118 * 68 * 30mm

Power: 1.5 VAAA * 2(Ikke inkluderet)

Vægt: 0,14 KG

Pakke Inkluderet:

1 x Optisk Fiber Tester

Tags: cabl tester, cleaver fiber optic, fiber optisk switch, router til fiber, netværkskabel locator, 50mw vfl, fiberoptiske meter, cabl netværk tester, netværk tester, inno splicer.

Mærke Bakeey
Oprindelse KN(Oprindelse)
Certificering INGEN
Model-Nummer Locator Netværk Kabel-Test

Skriv en anmeldelse!

Relaterede varer

kr611.33
10STK Oprindelige Nye Mini HG8310M XPON ONU ONT Med 1GE Port R017 FTTH Tilstande Termina engelsk version
Enkelt Port 1GE XPON ONU HG8310M En PON Port FTTH Løsning Huawei HG8310M abonnent-bøsningen bruges, som en klient-enhed til opførelse af FTTH-net og er designet til at give adgang til bredbånd tjenester, der er baseret på XPON teknologi i boliger og mindre kontorer.Denne terminal understøtter en PON-forbindelsen i en afstand af op til 20 km.Terminal EchoLife
kr121.04
Gratis forsendelse 1pair 10/100Mbps adaptive fiberoptiske ethernet-switch media converter-netlink-20 km SM enkelt fiber
Shenzhen gratis fragt 1pair/lot 10/100Mbps adaptive fiberoptiske ethernet-switch media converter-netlink-3/20 SM enkelt fiber ​ Den BLY-1F1E er en 10/100Mbps adaptive gigabit Ethernet Fiber Switch.Det har en 10/100Mbps Ethernet port og en 1.25 Gbps fiber port.Det udvider transmission afstand fra 100 m til 120 km via kobberkabler.Der er også mange
kr1 100.40
Original X2CS model 10G uplink OLT-kort for MA5680T og MA5683T OLT med 2 stk 10G-uplink moduler. FiberCore
original X2CS model 10G uplink OLT-kort for MA5680T og MA5683T OLT med 2 stk 10G-uplink moduler.FiberCore Følgende er modul: Original X2CS uplink bestyrelsen for MA5680T og MA5683T OLT udstyr med 2 uplink moduler.
kr562.43
JOINWIT JW3223 Fiber Optisk Power Meter med VFL Fiber Test Udstyr
JOINWIT JW3223 Fiber Optisk Power Meter med VFL Fiber Test Udstyr Produkt Beskrivelse 3223 Power meter, og VFL integreret i én enhed, og denne tester gør det muligt at udføre både optisk effekt/tab målinger og Fiber fejl opsporing visuelt. Funktion * 3223 VFL Power Meter er en ideel tester, der bruges i hurtigt mekanisk splejsning og
kr285.37
Gratis Forsendelse! 1000BASE-ZX Duplex LC-1,25 G 1430nm 80 km DOM CWDM SFP
1,25 G 1430nm 80 km DDM CWDM SFP-Transceiveren Small Form Factor Pluggable (SFP) transceivere er kompatibel med Small Form Factor Pluggable Multi-Sourcing-Aftalen (MSA).At de samtidig er i overensstemmelse med Gigabit Ethernet, som angivet i IEEE STD 802.3-og 1x Fiber Channel som defineret i FC-PI-2 Rev. 10.0 .De er i overensstemmelse med RoHS og bly-fri.Det
kr60.16
50/100/200/500pcs SC UPC Simplex Single-mode Fiber optic Adapter SC Optisk fiber kobler SC UPC Fiber flange SC stik
SC/UPC til SC/UPC Singlemode Simplex Fiber Adapter, 0.2 dB dæmpning Fiberoptiske adapter, undertiden også kaldet kobling, er en lille enhed, der er designet til at opsige eller link til fiberoptiske kabler eller fiberoptiske konnektorer mellem to fiberoptiske lines.By forbinder to stik netop, fiberoptiske adaptere tillader lyskilder indberettes på de fleste
kr171.05
Gratis Forsendelse OTDR Adapter FC/SC-Adapteren, som Base for JDSU Anritsu Yokogawa
Gratis Forsendelse OTDR Adapter FC/SC-Adapteren, som Base for JDSU Anritsu Yokogawa Prisen er kun for 1 stykke
kr172.76
Nye originale HW 10g-1310-nm-10 km-SM-SFP+ SPP5300LH-H1-W-lys-modul Transceiver SFP-modul
Velkommen til SeeMe Technology Co., LTD Rabat for engros?Flere varenumre?Tilbud til BOM?Alle vores produkter giver et års garanti for kvalitet.For mere information eller tekniske spørgsmål, er du velkommen til at kontakte SeeMe service. Tak fordi du valgte SeeMe Technology Co., LTD Betaling: Escrow Service Hvis du har nogle spørgsmål om
kr59.61
SC/APC 1 × 2 PLC Singlemode Fiber Optisk splitter FTTH PLC SC/APC 1 × 2 PLC optisk fiber splitter
Anbefalede Produkter Velkommen til vores butik, mere rabat du velkommen til at kontakte +86 15951880639 (WhatsApp) 1 × 2/1x4/1x8/1x16/1x32/1x64 Fiberoptiske PLC Splitter Produkter Oversigt: Plane waveguide lys optisk distributør (PLC Splitter), er en form af plane waveguide integreret optisk enhed, kan det være 1260nm ~ 1650nm
kr145.99
Gratis Forsendelse DCC-14 Netledningen Batteri Oplader Kabel til MFS 60'ERNE 60R 18 ÅR 18RS FSM60S FSM18S Fusion Splicer
Gratis Forsendelse DCC-14 Netledningen Batteri Oplader Kabel til Fujikura 60'ERNE 60R 18 ÅR 18RS FSM60S FSM18S Fusion Splicer Produkt Beskrivelse DCC-14 BTR-08 batteri opladning kabel-DCC-14 opladning af Batteri kabel Til BTR-08 batteri, gennem DCC-14 til BTR-08 batteri være tilsluttet til ADC-13 vekselstrømsadapteren. Fremstillet